Acil Durum Anons

Acil durum anons sistemleri özellikle kalabalık ortamlarda yangın, deprem, sel gibi felaketlerde insanları uyarmak konusunda oldukça faydalı sistemlerdir.

Neden Acil Anons Sistemi Kullanılmalı?

Acil anons sistemleri daha önceden mekana yerleştirilmiş ve acil durum butonları ile aktif edilebilen kaydedilmiş sesin panik durumunda ve acil durumda insanlara duyurulacak yüksek sesli anons sistemidir. Bu anons sistemi insanların o mekandan uzaklaşmaları, belirlenmiş bir alan varsa o alana gidilmesi, yoksa açık alana ve bina dışına çıkılması konusunda uyaran ve hayat kurtaran bir sistemdir. Bu nedenle acil anons sistemi insanların toplu olarak bulunduğu ortamlarda kullanması zorunlu olması gereken bir sistemdir.

Acil Anons Sistemi Nasıl Kurulur?

Acil anons sistemi kurulacak alana önceden yerleştirilen kablolar vasıtasıyla ve butonlara bağlanmak suretiyle o cihazlara daha önceden kaydedilen panik halinde ve acil durumda yapılması gereken talimatların içerisinde kaydedildiği  sistemdir. Panik durumunda o butona basıldığında birazdan panik anında ne yapılması gerektiği konusunda talimatlar içeren bir ses bandı hoparlörler vasıtasıyla ortama verilir. Bu sayede anons sistemi devreye girerek insanları yönlendirir ve bir an önce o ortamlar uzaklaşmasını sağlar. Karşılaştırma Listesi Güvenlik Kamerası, Akıllı Saatler, Bebek Güvenlik Sistemleri …