Acil Anons Sistemi Tasarımında Temel Kriterler

Binalarda bulunan insanların herhangi bir doğa olayı ya da toplumsal olay karşısında durumdan haberdar edilmesi ve tahliye edilmesi için acil anons sistemi kullanılır. Binaların büyüklüğüne göre farklı özelliklere sahip olarak uygulanan acil anons sistemleri kurulacağı zaman göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterler bulunuyor.

Acil Anons Sistemi Tasarımında Temel Kriterler

Acil anons sistemlerinin tasarım aşamaları oldukça önemlidir. Herhangi bir durum karşısında yüzlerce kişinin bu uyarıyı alması gerekir. Tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterler bulunmaktadır.

Acil anons sistemi tasarımında en önemli kriter ses seviyesinin yeterli olup olmamasıdır. Gürültülü bir ortamda bile çıkan ikaz sesinin herkes tarafından duyulması gerekir. Bu nedenle acil anons sistemi tasarımı sırasında ses seviyesi ölçümlerinin yapılması gerekir. Güvenlik Kamerası – IP Kamera Sistemleri Set Fiyatları ve …

Anons sisteminin nerede konumlandırılacağı da önemli bir detaydır. Kullanılan hoparlörlerin gücü, adeti gibi faktörler göz önünde bulundurularak sistemin merkezi mimarisi çıkarılmalıdır. Anonsların sayısı ve nereden yapılacağı da bu aşamada belirlenmesi gereken bir durumdur.

anons sistemi denildiği zaman şüphesiz ki hoparlörler almazsa olmaz teknik ekipmanlardır. Bir binanın boyutuna, fiziksel yapısını ve ses şiddeti gibi faktörlere göre uygun hoparlörlerin seçilmesi gerekir.