Acil Anons Sistemi

Acil anons sitemleri birçok yerde kullanılabilir. Bu sistemler acil olan durumlarda bina tahliyesi veya birinin çağırılması için kullanılan sistemlerdir. Birinin çağırılması için kullanılan acil anons sistemleri genelde alışveriş merkezleri veya hastanelerde bulunmaktadır. Bu sistem kurulumu olan ve bakım yapılması gereken bir ses sistemidir. Yangın Algılama Sistemi

Acil Anons Sistemleri Neden Gerekli?

Acil doğa olayları karşısında yani sel, deprem, yangın gibi olaylarda kalabalığın sesini bastırıp acil durum anonsu verilmesi gerekir. Bu nedenle bu sistemlere ihtiyaç duyarız. Acil Anons Sistemi Bu sistemler sadece kapalı alanlarda değil açık alanlarda da kullanılabilir.  Bu sistemlerin doğa olaylarına dayanıklı olması gerekmektedir.

Anons Sisteminin Özellikleri Nelerdir?  Acil anons sistemi bahsettiğimiz doğa olayları olsun alışveriş merkezleri olsun veya açık alanlar gibi kısımlarda acil durum veya birinin ismi seslendirileceği zaman kullanılır. Bu sistem açık alanlardaki kalabalıklarda insanların can güvenliğini nerede, nasıl koruyacağını söylemek içinde kullanılabilir.  Bu tarz sistemler önceden ne söyleneceği ya da yapılabileceği planlanabilir sistemlerdendir. Anonslar otomatik olarak ayarlanır ve vakti zamanı geldiğinde kullanılabilir. Hırsız alarm sistemi

Anons Sisteminin Kurulacağı Yer Önemli mi?

Bu tarz sistemlerin kurulacağı alanın büyüklüğü, sesin hacmi sistemin yapısını ve kalitesini belirmektedir bu nedenle acil anons sistemlerinin kurulacağı yer oldukça önem arz etmektedir. anons sistemi içerisinde bulunan seslendirmelerde amaç sadece müzik paylaşımı veya anons yapmak değil  söylenilen kelimelerin anlaşılır, sürekli ve güvenli bir sistem olmasını sağlamaktır. Güvenlik Kamerası – IP Kamera Sistemleri Set Fiyatları ve

Acil Anons Sistemi Hakkında Bilgi

Genel olarak seslendirme sistemi olarak bilinen acil anons sistemi, AVM, fabrika, hastane, sinema salonu, okul, stadyum gibi kalabalık olan yerlerde bulunan sistemlere verilen addır. Kalabalıkları bilgilendirme, gerektiği zaman ise yönlendirme amacıyla kullanılan ve ses ile işleyen bir sistem olarak tanımlanabilir. Olası bir acil durumunda ya da stadyumdaki gol gibi bilgiler verilirken bu sistem fayda sağlar. Güvenlik Kamerası

Acil Anons Sistemi Nedir? İnsanların yoğun olduğu yerlerde bulunan acil anons sistemi, hemen hemen her alanda kullanılmaya başlanılan bir sistemdir. Hastanede doktor için anons, tatil köyü ya da spor salonu gibi yerlerde müziklerin anonsu, maçlarda gol bilgisinin seslendirilmesi, alışveriş merkezlerinde bilgisi verilen anonslar, otogar ya da trenlerde bilgilerin verilmesi acil anons sistemi sayesinde yapılır. Pek çok yerde kullanılan bu sistemler, günlük hayatı oldukça kolaylaştıran ve her işte fayda sağlayan bir sistemdir. Sistemlerin asıl amacı kalabalık yerlerde bulunan yoğunluğu bir yere yönlendirmek ya da tahliye etmek olarak bilinir.

Sistemlerin kullanılmasındaki bir diğer önemli olan nokta verilen anonsun anlaşılır olması ve verilen bilginin iyi duyulur olması olarak bilinir. Bu sebepten dolayı uygulama ve doğru yönlendirme büyük önem taşır. Aksi bir durum yaşandığı zaman gerekli zamanda verilmesi gereken bir bilgi gecikir ve anonstan sadece gürültü duyulur.

Anons Sistemi Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta sık sık gidilen ve yoğunluğu bulunan yerlerde bilgilendirilmesi gereken önemli hususların anons şeklinde verildiği sistemlerdir. Bilgi verilmesinin yanı sıra olası bir afet durumunda da bilgilendirme sağlayan, kayıp eşya ya da çocuk anonsu gibi acil durumların da seslendirme olarak verildiği sistemler olarak fayda sağlar.

Acil Anons Sistemi Nasıl Çalışır?  Sistemlerin çalışma prensini genellikle sistem kurulduğu yerden yayın yapılmasına bağlıdır. Ana kumanda olarak değerlendirilen bu yerden belli olan bölgelere konulan hoparlöre gereken bağlantı kurulur ve anonslar bu şekilde yapılır. Bu sistem içinde hoparlör, ses kaydı cihazı, mikrofon, amfi, mikrofon gibi diğer ekipmanlar yer alır. Anons sisteminde genel olarak kürsü mikrofonu, masa mikrofonu ya da gişe mikrofonu gibi farklı türde olan mikrofonlar kullanılır.

Sistem genellikle mikrofonların sayesinde verici olan sistemden alıcı olan sisteme doğru işlemektedir. Anonsun canlı olarak yapıldığı sistemler de vardır. Ancak genel olarak müzik yayını yapılır ya da kayıttan anons yapılır. Acil bir durum olduğu takdirde bu sistem devreye girer ve tehlikeyi bildirir. Bununla birlikte tahliye işlemi başlar.

Anons Sistemi Nasıl Kurulur?

Sistemlerin kurulması içi ilk önce mekan büyüklüğü, cihaz sayısı ve hangi cihazın kullanılacağı tespit edilmesi gerekir. İhtiyaca yönelik olan en uygun sistemler bu aşama sonrası belirlenir. Sonrasında da montaj işlemi yapılır. Yeterli sayıda hoparlörün olması ve bunları doğru yerde kullanılması gerekir. Anons sisteminin yapıldığı yerin her tarafına sesin aynı şekilde yayılması gerekir.