Anons Sistemi

F5 Teknoloji Anons Sistemi Hakkında Bilgi

Genel olarak seslendirme sistemi olarak tanınan acil anons sistemi, AVM, fabrika, hayalınt, sinema salonu, okul, stadyum gibi kalabalık olan yerlerde belirleme edilen sistemlere verdiği addır. Kalabalıkları bilgilendirme, lüzumtiği vakit ise yönlendirme suretiyle sarfedilen ve ses ile işleyen bir sistem olarak tariflanabilir. Olası bir acil halinde veya stadyumdaki gol gibi bulgular verilirken bu sistem yarar sağlar.

Anons Sistemi Nedir?

İnsanların yoğun bulunduğu yerlerde belirleme edilen acil anons sistemi, aşağı yukarı her alanda kullanılmaya başlanılan bir sistemdir. Hayalıntde hekim İçin anons, tatil köyü veya spor salonu gibi yerlerde müziklerin anonsu, maçlarda gol verisinin seslendirilmesi, alış veriş merkezlerinde bilgi kapasitesi verdiği anonslar, otogar veya trenlerde bulguların verilmesi acil anons sistemi vasıtası ile yapılır. Pek çok yerde sarfedilen bu sistemler, günlük yaşamı son derece basitleştiren ve her işte yarar gerçekleştiren bir sistemdir. Sistemlerin asıl hedefi kalabalık yerlerde belirleme edilen yoğunluğu bir yere yönlendirmek veya tahliye etmek olarak tariflanır. Sistemlerin kullanılmasındaki bir başka mühim olan nokta verdiği anonsun anlaşılır olması ve verdiği bilginin iyi duyulur olması olarak tariflanır. Bu yüzden kaynaklı program ve doğru yönlendirme büyük ehemmiyet taşır. Aksi bir hal yaşandığı vakit lüzumlu vakitte verilmesi lüzumen bir bilgi gecikir ve anonstan yalnızca gürültü duyulur.

Anons Sistemi Ne İşe Yarar?

Günlük yaşamdasıklıkla gidilen ve yoğunluğu belirleme edilen yerlerde bilgilendirilmesi lüzumen mühim hususların anons biçiminde verildiği sistemlerdir. Bilgi verilmesinin yanı sıra mümkün bir afet halinde da bilgilendirme gerçekleştiren, kayıp eşya veya çocuk anonsu gibi acil hallerin da seslendirme olarak verildiği sistemler olarak yarar sağlar

Anons Sistemi Nasıl Çalışır?

Sistemlerin çalışma prensini yinelde sistem kurulduğu yerden yayın yapılmasına bağlıdır. Ana kumanda olarak dşayetlendirilen bu yerden belli olan bölgelere eklenilen hoparlöre lüzumen bağlantı kurulur ve anonslar bu yolla yapılır. Bu sistem İçinde hoparlör, ses kaydı aygıtı, mikrofon, amfi, mikrofon gibi başka ekipmanlar bulunur. Anons düzeninde yinel olarak kürsü mikrofonu, masa mikrofonu veya gişe mikrofonu gibi değişik türde olan mikrofonlar tüketilir. Sistem yinelde mikrofonların vasıtası ile verici olan sistemden alıcı olan sisteme doğru prosedürektedir. Anonsun canlı olarak yapıldığı sistemler de bulunmaktadır. Fakat yinel olarak müzik yayını yapılır veya kayıttan anons yapılır. Acil bir hal bulunduğu takdirde bu sistem dehemmiyete girer ve tehlikeyi bildirir. Bununla eş güdümlü tahliye prosedürü başlar.

Anons Sistemi Nasıl Kurulur?

Sistemlerin kurulması içi ilk evvelce mekan büyüklüğü, aygıt adedi ve hangi aygıtın kullanılacağı belirleme edilmesi lazım olur. İhtiyaca yönelik olan İdeal sistemler bu adım ardından belirlenir. Ardından da montaj prosedürü yapılır. Yeterli sayıda hoparlörün olması ve şunları doğru yerde kullanılması lazım olur. Anons düzeneğinin yapıldığı yerin her yönüne sesin aynı biçimde yaseneması lazım olur. f5market.com Güvenlik açısından günün her saatinde maksimum güvenlik imkanı sunan Honeywell acil anons sistemi yedek parça ve servis imkanına sahiptir.

Bir cevap yazın

eleven + one =