kablolu alarm paneli set

Hırsız Alarm Siteminin Amacı Ve Avantajları

Hırsız alarm sistemi Günümüzde pek çok şey ilerlemeye ve değişmeye başlamıştır. Lakin bazı şeyler değişmemekle kalmayıp daha da kötüye gitmektedir. Bunlardan biri ise güvenliktir. Kişilerin veya mekanların güvenliğini sağlamak amacıyla bir takım cihazlar üretilmiştir. Bunlardan biri güvenlik alarmıdır. Bu cihaz hırsız alarm sistemi olarak da ifade edilir.

Hırsız Alarm Sisteminin Anlamı ve Amacı

İlgili sistem bina, ev, hastane, okul veya işyerleri gibi mekanlara izinsiz girenleri tespit eder. Bu tespiti bünyesindeki alarm sinyalleri aracılığıyla yapar. İzinsiz girişler şu durumları kapsamaktadır: Hırsızlık, tehdit, gasp olmaktadır. Bunların yanı sıra yangın ve sağlık durumlarında da sistem devreye girmektedir.
Alarm sisteminin amacı kişileri anında haberdar etmek ve olası bir tehlikenin önüne geçebilmektir. Bu sistemlerin ortaya çıkışı ile yukarıda sayılan durumlar oldukça azalmaya başlamıştır. Yangın ve sağlık durumları ise minimum tehlike ile atlatılmaya başlanmıştır.

Hırsız Alarm Sisteminin Çalışma Şekli ve Kullanım Alanları

Hırsız alarm sistemi akıllı denilen teknolojik cihazlardan biridir. Dolayısıyla herhangi olumsuz bir  durumda elektronik sirenler çalmaya başlar. Bunun ardından ise alarm takip merkezi devreye girer. Söz konusu sistem güvenlik önlemi alınması gereken her mekanda bulunabilmektedir. Örneğin AVM’ler, kuyumcular, siteler, hastaneler, huzur evleri, şirketler gibi mekanlar sayılabilir.
Tasarlanan ilgili alarm sistemi pek çok avantaj sağlamaktadır. Kişiler bu sayede rahatlıkla alışveriş yapabilmekte, kendilerini ev veya hastane ortamında güvende hissetmektedirler. Son zamanlarda park yerlerinde çoğalan gasp ve tehdit olayları alarm sistemleri ile en aza indirgenmiştir. Özellikle anne adayları ve çocuklar için güvenli bir ortam temin edilmeye çalışılmıştır.

Ev ve işyerinizin ihtiyacı olan hırsız alarm sistemi

Ev ve işyerinizin ihtiyacı olan hırsız alarm sistemini tespit etmek için giriş  yapılabilecek pencerelere konumlandırılacak manyetik kontak sayısı, geçiş olabilecek bölgelere konumlandırılacak hareket dedektörlerinin sayısı , çaydırıcı özelliğinden dolayı ışıklı ve yüksek desibelli kullanılacak siren sayısı ve haberleşme için kullanılacak modüllerin türüne göre değişiklik gösterebilir.

Hırsız alarm sistemi seçerken satış sonrası destek ve kolay programlanabilir olmasına dikkat edilmelidir. Ev ve iş yerine kurulan bir alarm sisteminin davetsiz misafirleri fiziksel olarak engellemediğinin , hırsız alarm sistemi sayesinde davetsiz misafirin harekete geçmeden önce doğru konumlandırılan ışıklı ve sesli sireni tekrar düşünmeye iter.

Davetsiz misafirin yanlış bir hareketi hırsız alarm sistemi sirenleri sayesinde etrafınıza yüksek ses ve ikazlar vererek onu tedirgin etmesine ve bundan vazgeçmesine neden olacaktır.

Hırsız alarm sistemi standart olarak aşağıdaki ekipmanlardan oluşur.

  • Hırsız alarm santrali
  • Keypad ( tuş takımı )
  • Manyetik Kontak
  • Haberleşme Modülü
  • Hareket Dedektörü ( Pır dedektör)
  • Harici Işıklı Siren
  • Akü

Kamera Güvenlik Alarm Yangın Sistemleri

konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz  güvenlik kamerası Yeni Nesil Anons Sistemi Güvenlik açısından maksimum seviyede olan ve yeni nesil anons sistemleri içerisinde değerlendirilen Honeywell acil anons sistemi uyarı özelliği bakımından diğer seçeneklerden çok daha etkili özelliklere sahiptir.

f5market.com Güvenlik açısından günün her saatinde maksimum güvenlik imkanı sunan Honeywell acil anons sistemi yedek parça ve servis imkanına sahiptir. Honeywell marka cihazların servis ve yedek parça kategorisindeki bütün sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz hırsız alarm sistemi

Firmamızın uzmanlık alanı sadece kurulum ile sınırlı bir değildir. Kurulum sonrası Honeywell acil anons sistemi için gerekli servis işlemleri ve yedek parça temininin yanı sıra, kurulum işlemi için gerekli bütün teçhizatlar firmamız tarafından temin edilmektedir konu dışı olucak ancak bu hizmete bir bakmanızı tavsiye ederiz yangın algılama sistemi

WhatsApp Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?