Yangın Algılama Sistemleri

Güvenlik, önlem almakla başlar...

Yangın alarm sistemi, muhtemel ve çok riskli bir kazanın önüne geçme yolunda tercih edilmesi gereken en önemli adımdır. Erken uyarı veren sistemler, talihsizlik yaşanmadan önce koruma sağlar. Duman ve ısı dedektörü yoluyla algılanan tehlike sonucu mekanizma, yangın sisteminin devreye girmesi için uyarıda bulunur. Yangın algılama sistemi, yayılması çok kolay olan yangın tehlikesine karşı tedbir olarak geliştirilmiştir.

Adresli Yangın Algılama Sistemi

Yangın alarm butonu, yangın tehlikesine karşı önemli ve gerekli bir uyarandır. Adresli yangın algılama sistemi seçeneğinde, cihazlar adresli santralin hattına bağlanmaktadır. Bu sistemde cihazlar belirli aralıklarla sorgulanır. Böylece yangın riskinin hangi cihazdan geldiği noktasal biçimde tespit edilebilir. Adresli yangın algılama sistemi; yüksek katlı binalar, oteller ve hastaneler gibi alanlar için son derece uygundur.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi

Kır bas butonu, yangın tehlikesini gören kişiler tarafından kullanıldığında hayat kurtarma işlevi taşımaktadır. Konvansiyonel yangın algılama sistemi, teknolojik açıdan bölgesel tespit olanağı sunmaktadır. Dedektör ve buton gibi cihazlar bölge hatlarına bağlı durumdadır. Yangın alarm butonunun alarm direnci devreye girdiğinde bölge hattının direnci azalır ve yangın sinyali iletilir.

Yangın Algılama Nasıl Çalışır?

Yangın algılama mekanizması, yangın alarm dedektörü aracılığıyla çalışır. Oldukça fonksiyonel olan bu sistem yangına erken müdahaleyi kolaylaştırır. Yangın algılanır, yangın paneli bölgeyi tespit eder ve son aşamada sirenlerle uyarı mekanizması devreye girer. Duman dedektörü de bu sistemin vazgeçilmez bir parçasıdır.

F5 Teknoloji olarak, sizin ve sevdiklerinizin güvenliğine maksimum titizlikle yaklaşıyoruz. Özel sensörlere ve nitelikli donanımlara sahip yangın algılama sistemleri hizmetimiz sayesinde yaşam alanlarınızı güvende tutuyoruz. Güvenliğin ilk koşulunun önlem almak olduğunu biliyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürerek ilerliyoruz.

Open chat
Yardımcı Olmamı İstermisin ?