Yangın Algılama Sistemi

Yangın algılama  sistemi olabilecek yangınları çıktığı an itibari ile fark edilmesini sağlar. Uyarı özelliği ile sinyal veren yangın algılama sistemi müdahale birimlerine daha çok zaman kazandırır. Söndürme ve müdahale elemanlarının harekete seçişini sağlar.

Yangın Algılama Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Çoğunlukla kurumsal yerlerde kullanılır. Birden çok olay için çözüm olabilecek algılama sistemi evlerde de kullanılır. Ev dışında ofislerde, okullarda, fabrikalarda, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılır.

Yangın Algılama Sistemi Yangını Nasıl Algılar?

Sistemin sahip olduğu bir algılama paneli mevcuttur. Bu panel farklılık gösterebilir. Siren, dedektör veya flaşör  bu paneli oluşturabilir. Bu paneller sürekli aktif durumda olmalıdır. Aksamayan ve güvenliği sağlayacak bir sisteme sahip olunmalıdır. Bundan emin olmak için güvenilir  bir adresten algılama sistemi temin edilmelidir. Bu konuda F5 TEKNOLOJİ güvenilir bir adrestir. Bu sebeple sıklıkla tercih edilir.

Yangın Algılama Sistemleri Ne Şekilde Kurulur?

Bu sistemler 2 ayrı şekilde kurulmaktadır. Bunlar konvansiyonel ve analog adresli sistemlerdir. Konvansiyonel sistem algılama, adresli sistem uyarma kısmında rol almaktadır. Karşılaştırma Listesi Güvenlik Kamerası, Akıllı Saatler, Bebek Güvenlik Sistemleri …